Laird-Signal Integrity Products LI1806C151R-00
Part No.:
LI1806C151R-00
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
LI1806C151R-00.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 1806 1LN
Shipping
LI1806C151R-00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
LI
Package/Case:
1806 (4516 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Power, Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
500mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.073" (1.85mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)