Laird-Signal Integrity Products LI0201C121R-10
Part No.:
LI0201C121R-10
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
LI0201C121R-10.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Shipping
LI0201C121R-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
LI
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power, Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
700mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)