Vishay Semiconductor Opto Division LH1502BACTR
Part No.:
LH1502BACTR
Package:
8-SMD (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
LH1502BACTR.pdf
Description:
RELAY SPST-NO/NC 150MA 0-350V
Shipping
LH1502BACTR Specifications
Series:
LH1502
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Mounting Type:
Surface Mount
Circuit:
SPST-NO + SPST-NC (1 Form A and B)
Voltage - Input:
1.26VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 350 V
Load Current:
150 mA
On-State Resistance (Max):
20 Ohms
Termination Style:
Gull Wing
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C