EOS Power LFWLP225-1303
Part No.:
LFWLP225-1303
Datasheet:
LFWLP225-1303.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Shipping
LFWLP225-1303 Specifications
Series:
WLP225 (225W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
5 A
Power (Watts):
120W (225W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)