EOS Power LFMWLT60-1000-II
Part No.:
LFMWLT60-1000-II
Datasheet:
LFMWLT60-1000-II.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5.1V 60W
Shipping
LFMWLT60-1000-II Specifications
Series:
LFMWLT60 (60W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5.1V
Current - Output 1:
10 A
Power (Watts):
60W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)