EOS Power LFMWLT150-1304
Part No.:
LFMWLT150-1304
Datasheet:
LFMWLT150-1304.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 100W
Shipping
LFMWLT150-1304 Specifications
Series:
MWLT150 (150W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
2.08 A
Power (Watts):
100W (150W Forced Air)
Voltage - Isolation:
5.9 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)