EOS Power LFMWLP75-1304
Part No.:
LFMWLP75-1304
Datasheet:
LFMWLP75-1304.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 75W
Shipping
LFMWLP75-1304 Specifications
Series:
MWLP75 (75W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
1.56 A
Power (Watts):
75W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)