EOS Power LFMWLP75-1005
Part No.:
LFMWLP75-1005
Datasheet:
LFMWLP75-1005.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 75W
Shipping
LFMWLP75-1005 Specifications
Series:
MWLP75 (75W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:
30V
Current - Output 1:
2.5 A
Power (Watts):
75W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)