EOS Power LFMWLP350-1001
Part No.:
LFMWLP350-1001
Datasheet:
LFMWLP350-1001.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 180W
Shipping
LFMWLP350-1001 Specifications
Series:
MWLP350 (350W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
15 A
Power (Watts):
180W (300W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)