Murata Electronics LFL15620MTC1C037
Part No.:
LFL15620MTC1C037
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
RF Filters
Package:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LFL15620MTC1C037.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 620MHZ 0402
Shipping
LFL15620MTC1C037 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LFL
Package/Case:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
620MHz Center
Bandwidth:
150MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.4dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max):
0.016" (0.40mm)