Mini-Circuits LFCN-1800D-1+
Part No.:
LFCN-1800D-1+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
Ceramic Filters
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
LFCN-1800D-1+.pdf
Description:
LOW PASS FILTER, DC - 1800 MHZ,
Shipping
LFCN-1800D-1+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
LFCN
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
2.125GHz Cut Off
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
Insertion Loss:
1dB
Filter Type:
Low Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):
0.037" (0.94mm)