Murata Electronics LFB212G49SG8B830
Part No.:
LFB212G49SG8B830
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LFB212G49SG8B830.pdf
Description:
FILTER CER BANDPASS 2.49GHZ SMD
Shipping
LFB212G49SG8B830 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
SG
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
2.49GHz Center
Impedance:
Bandwidth:
195 MHz
Insertion Loss:
2.4dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.041" (1.05mm)