Laird-Signal Integrity Products LFB090050-000
Part No.:
LFB090050-000
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
LFB090050-000.pdf
Description:
FERRITE CORE 36 OHM SOLID 5MM
Shipping
LFB090050-000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
LFB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
36Ohm @ 5MHz
Material:
LF
Inner Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Outer Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.276" (7.00mm)