Cosel USA, Inc. LFA30F-12-SN
Part No.:
LFA30F-12-SN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LFA30F-12-SN.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 30W
Shipping
LFA30F-12-SN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
LFA (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
2.5 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
30W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)