Cosel USA, Inc. LFA150F-24
Part No.:
LFA150F-24
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LFA150F-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
Shipping
LFA150F-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
LFA (150W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
6.3 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)