Siemens LEN04E003240C
Part No.:
LEN04E003240C
Datasheet:
LEN04E003240C.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,100A,3NO,24
Shipping
LEN04E003240C Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
204 VAC