Siemens LEN04C012120B
Part No.:
LEN04C012120B
Datasheet:
LEN04C012120B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,12NO,12
Shipping
LEN04C012120B Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
102 VAC