Siemens LEN02E003277C
Part No.:
LEN02E003277C
Datasheet:
LEN02E003277C.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,100A,3NO,27
Shipping
LEN02E003277C Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
235.5 VAC