Siemens LEN02E003120C
Part No.:
LEN02E003120C
Datasheet:
LEN02E003120C.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,100A,3NO,12
Shipping
LEN02E003120C Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
102 VAC