Siemens LEN02C012277B
Part No.:
LEN02C012277B
Datasheet:
LEN02C012277B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,12NO,27
Shipping
LEN02C012277B Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
235.5 VAC