Siemens LEN02C009347B
Part No.:
LEN02C009347B
Manufacturer:
Siemens
Category:
Contactors (Electromechanical)
Package:
Datasheet:
LEN02C009347B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,9NO,347
Shipping
LEN02C009347B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Siemens
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Coil Voltage:
347VAC
Contact Form:
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Features:
Auxiliary Contacts
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
295 VAC