Siemens LEN02C009240B
Part No.:
LEN02C009240B
Datasheet:
LEN02C009240B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,9NO,240
Shipping
LEN02C009240B Specifications
Series:
Class LE
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
204 VAC