Siemens LEFA4C003600B
Part No.:
LEFA4C003600B
Datasheet:
LEFA4C003600B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,600
Shipping
LEFA4C003600B Specifications
Series:
LE
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
600VAC
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
240VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
510 VAC