Siemens LEFA4C003277B
Part No.:
LEFA4C003277B
Datasheet:
LEFA4C003277B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,277
Shipping
LEFA4C003277B Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
240VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
235.45 VAC