Siemens LEFA4B003347B
Part No.:
LEFA4B003347B
Datasheet:
LEFA4B003347B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,20A,3NO,347
Shipping
LEFA4B003347B Specifications
Coil Voltage:
347VAC
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
240VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
294.95 VAC