Banner Engineering Corporation LEDRRV80X80M
Part No.:
LEDRRV80X80M
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Machine Vision Lighting
Package:
Datasheet:
LEDRRV80X80M.pdf
Description:
VE SERIES 80 X 80 MM RING LIGHT
Shipping
LEDRRV80X80M Specifications
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
LED
Type:
Square
Color:
Red
Length:
2.630" (66.80mm)
Width:
2.630" (66.80mm)
Height:
0.700" (17.78mm)
Outer Diameter:
Inner Diameter:
1.680" (42.67mm) Dia