Banner Engineering Corporation LEDBR62X62M
Part No.:
LEDBR62X62M
Datasheet:
LEDBR62X62M.pdf
Description:
PRESENCEPLUS 62 X 62 MM RING LIG
Shipping
LEDBR62X62M Specifications
Type:
Ring
Color:
Blue
Length:
2.600" (66.04mm)
Width:
2.600" (66.04mm)
Height:
0.700" (17.78mm)
Outer Diameter:
Inner Diameter:
1.680" (42.67mm) Dia
Length - Emitting Surface:
2.441" (62.00mm)
Width - Emitting Surface:
2.441" (62.00mm)