Banner Engineering Corporation LEDBA70XD5-XM
Part No.:
LEDBA70XD5-XM
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Machine Vision Lighting
Package:
Datasheet:
LEDBA70XD5-XM.pdf
Description:
VISION LIGHT - 70 MM AREA; 5 HIG
Shipping
LEDBA70XD5-XM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
LED
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Square
Color:
Blue
Length:
3.000" (76.20mm)
Width:
3.000" (76.20mm)
Height:
1.150" (29.21mm)
Outer Diameter:
Inner Diameter:
Length - Emitting Surface:
2.756" (70.00mm)
Width - Emitting Surface:
2.756" (70.00mm)