Banner Engineering Corporation LEDBA70AP5-XQ
Part No.:
LEDBA70AP5-XQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Machine Vision Lighting
Package:
Datasheet:
LEDBA70AP5-XQ.pdf
Description:
VISION LIGHT - 70 MM AREA - IP68
Shipping
LEDBA70AP5-XQ Specifications
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
LED
Packaging:
Bulk
Type:
Square
Color:
Blue
Length:
3.580" (90.93mm)
Width:
3.500" (88.90mm)
Height:
1.109" (28.17mm)
Outer Diameter:
Inner Diameter:
Length - Emitting Surface:
2.756" (70.00mm)