Siemens LEDB4B003208B
Part No.:
LEDB4B003208B
Datasheet:
LEDB4B003208B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,20A,3NO,208
Shipping
LEDB4B003208B Specifications
Series:
Class LE
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
208VAC
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
176.8 VAC