Thomas Research Products LED50W-036-C1400-D
Part No.:
LED50W-036-C1400-D
Datasheet:
LED50W-036-C1400-D.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 1.4A
Shipping
LED50W-036-C1400-D Specifications
Series:
LED-50W
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
18 ~ 36V
Current - Output (Max):
1.4A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Ratings:
IP66
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)