Thomas Research Products LED50W-024-C2100-D
Part No.:
LED50W-024-C2100-D
Datasheet:
LED50W-024-C2100-D.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 2.1A
Shipping
LED50W-024-C2100-D Specifications
Series:
LED-50W
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
12 ~ 24V
Current - Output (Max):
2.1A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Ratings:
IP66
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)