Thomas Research Products LED40W-054-C0700
Part No.:
LED40W-054-C0700
Datasheet:
LED40W-054-C0700.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 18-54V 700MA
Shipping
LED40W-054-C0700 Specifications
Series:
LED-40W
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
27 ~ 54V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
40 W
Ratings:
IP66, NEMA 4
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
86%
Size / Dimension:
3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)