Thomas Research Products LED30W-85-C0350-D
Part No.:
LED30W-85-C0350-D
Datasheet:
LED30W-85-C0350-D.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 42-85V 350MA
Shipping
LED30W-85-C0350-D Specifications
Series:
LED-30W
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
42 ~ 85V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Ratings:
IP66
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
88%
Size / Dimension:
4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)