Siemens LEBV4C003120B
Part No.:
LEBV4C003120B
Datasheet:
LEBV4C003120B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,120
Shipping
LEBV4C003120B Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
120VAC
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
102 VAC