Siemens LEBV2C003600B
Part No.:
LEBV2C003600B
Datasheet:
LEBV2C003600B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NO,600
Shipping
LEBV2C003600B Specifications
Coil Voltage:
600VAC
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
510 VAC