Siemens LEBV2C003240B
Part No.:
LEBV2C003240B
Datasheet:
LEBV2C003240B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NO,240
Shipping
LEBV2C003240B Specifications
Series:
Class LE
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
240VAC
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
204 VAC