Siemens LEBT4B003277B
Part No.:
LEBT4B003277B
Datasheet:
LEBT4B003277B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,20A,3NO,277
Shipping
LEBT4B003277B Specifications
Series:
Class LE
Coil Voltage:
277VAC
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
235.45 VAC