Siemens LEBT2B003240B
Part No.:
LEBT2B003240B
Datasheet:
LEBT2B003240B.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,3NO,240
Shipping
LEBT2B003240B Specifications
Series:
Class LE
Coil Voltage:
240VAC
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
204 VAC