Cincon Electronics Co. LTD LDM100S480-02
Part No.:
LDM100S480-02
Manufacturer:
Cincon Electronics Co. LTD
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
LDM100S480-02.pdf
Description:
LED DRIVER
Shipping
LDM100S480-02 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cincon Electronics Co. LTD
Series:
LDM100S (100W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC, 127VDC
Voltage - Input (Max):
305VAC, 420VDC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
2.08A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
7.87" L x 1.58" W x 1.10" H (200.0mm x 40.0mm x 28.0mm)