MEAN WELL USA Inc. LDH-45A-700W
Part No.:
LDH-45A-700W
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
LDH-45A-700W.pdf
Description:
LED DRVR CC BOOST 12-64V 700MA
Shipping
LDH-45A-700W Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
LDH-45
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
Boost
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output:
12 ~ 64V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
45 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog, PWM
Features:
Remote On/Off, OVP, SCP
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
90%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (74.9mm x 53.1mm x 22.6mm)