MEAN WELL USA Inc. LDH-25-250W
Part No.:
LDH-25-250W
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
LDH-25-250W.pdf
Description:
DC-DC STEP-UP CONSTANT CURRENT L
Shipping
LDH-25-250W Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
LDH-25 (25W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
Boost
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9.5V
Voltage - Input (Max):
32V
Voltage - Output:
12.5 ~ 84V
Current - Output (Max):
250mA
Power (Watts):
21 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OVP, SCP
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
94%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.4mm x 27.2mm x 24.0mm)