Littelfuse Inc. LDFJ500.X
Part No.:
LDFJ500.X
Datasheet:
LDFJ500.X.pdf
Description:
FUS 600V H/S CLASS J 500A
Shipping
LDFJ500.X Specifications
Current Rating (Amps):
500A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
450 VDC
Size / Dimension:
2.500" Dia x 3.752" L (63.50mm x 95.30mm)