Littelfuse Inc. LDFJ225.X
Part No.:
LDFJ225.X
Datasheet:
LDFJ225.X.pdf
Description:
FUS 600V H/S CLASS J 225A
Shipping
LDFJ225.X Specifications
Current Rating (Amps):
225A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
450 VDC
Size / Dimension:
2.110" Dia x 3.382" L (53.60mm x 85.90mm)