Littelfuse Inc. LDFJ175.V
Part No.:
LDFJ175.V
Datasheet:
LDFJ175.V.pdf
Description:
FUS 600V H/S CLASS J 175A
Shipping
LDFJ175.V Specifications
Current Rating (Amps):
175A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
450 VDC
Size / Dimension:
1.630" Dia x 3.000" L (41.40mm x 76.20mm)