Littelfuse Inc. LDFJ100.V
Part No.:
LDFJ100.V
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
LDFJ100.V.pdf
Description:
FUS 600V H/S CLASS J 100A
Shipping
LDFJ100.V Specifications
Package / Case:
Mounting Type:
Bolt Mount
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
450 VDC
Size / Dimension:
1.130" Dia x 2.630" L (28.70mm x 66.80mm)