Cosel USA, Inc. LDC60F-2-CY
Part No.:
LDC60F-2-CY
Datasheet:
LDC60F-2-CY.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 25W
Shipping
LDC60F-2-CY Specifications
Series:
LDC (60W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
15V
Voltage - Output 3:
-15V
Current - Output 1:
5 A
Current - Output 2:
2 A
Current - Output 3:
500 mA
Power (Watts):
25W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.27" L x 1.02" W x 7.28" H (83.1mm x 25.9mm x 184.9mm)