Cosel USA, Inc. LDC60F-1-Q
Part No.:
LDC60F-1-Q
Datasheet:
LDC60F-1-Q.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 25W
Shipping
LDC60F-1-Q Specifications
Series:
LDC (60W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
-12V
Current - Output 1:
5 A
Current - Output 2:
2.5 A
Current - Output 3:
500 mA
Power (Watts):
25W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.27" L x 1.02" W x 7.28" H (83.1mm x 25.9mm x 184.9mm)