Cosel USA, Inc. LDC30F-2-G
Part No.:
LDC30F-2-G
Datasheet:
LDC30F-2-G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 15W
Shipping
LDC30F-2-G Specifications
Series:
LDC (30W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
15V
Voltage - Output 3:
-15V
Current - Output 1:
3 A
Current - Output 2:
1 A
Current - Output 3:
300 mA
Power (Watts):
15W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
2.56" L x 1.02" W x 5.51" H (65.0mm x 25.9mm x 140.0mm)