Cosel USA, Inc. LDC15F-1-SC
Part No.:
LDC15F-1-SC
Datasheet:
LDC15F-1-SC.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 10W
Shipping
LDC15F-1-SC Specifications
Series:
LDC (15W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
-12V
Current - Output 1:
2 A
Current - Output 2:
300 mA
Current - Output 3:
200 mA
Power (Watts):
10W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
1.97" L x 1.02" W x 5.00" H (50.0mm x 25.9mm x 127.0mm)